NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İş sağlığı ve Güvenliği Haftası

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sürekliliği sağlamanın en önemli yolu eğitimdir.
İş sağlığı ve Güvenliği Haftası

             Ülkemizin güvenli geleceğinin teminatı olan öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli ortamlarda öğrenim görmeleri, öğrencilerimizde güvenlik bilincinin ve güvenlik kültürünün geliştirilmesine katkı sağlamak ve  Dünyada iş güvenliğine dikkat çekmek ve kaza risklerini en aza indirmek maksadıyla her yıl 04-10 Mayıs tarihleri "Dünya İş Güvenliği Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın; Ziya Selçuk:" İş sağlığı ve güvenliğini müfredatın içine, okul içi süreçlere ve bütün eğitim-öğretim boyutlarına entegre etmeyi amaçladıklarını belirtmiş "Nihai hedefimiz iş sağlığı ve güvenliği kavram ve kurallarını okul öncesinden başlayarak her kademedeki eğitim-öğretim faaliyetlerinde yer verebilmek ve bütün çocuklarımızın ´önce sağlığım ve güvenliğim´ demesi amaçlarımız arasında" demiştir.

Nevşehir İl  Milli  Eğitim Müdürlüğü   İşyeri  Sağlığı ve Güvenliği Birimince  eğitim ortamlarımızın ve sınıflarımızın sağlıklı ve güvenli olması için  daima  yoğun çaba  sarfedilmektedir.

Okullarımızın  sağlık ve güvenlik şartlarını geliştirmek amacıyla iş güvenliği uzmanları ve periyodik kontrol uzmanlarının görevlendirildiğini, okullarda düzenli olarak tüm tehlikeli tesis ve tesisatların,  uzmanlarca  düzenli  olarak  denetlenmektedir.

 

Bu yıl  04-06 Mayıs tarihleri arasında "35.İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" programı  çevrim içi olarak düzenlenecektir. Söz konusu etkinliğe  isghaftasi.ailevecalisma.gov.tr  web  adresinden  herkes  katılabilecektir..

 

 

350 Evler Mah. Hükümet Konağı 2. Kat Nevşehir - 0384 213 79 33 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.