NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Nevşehir'de 53 Okul "Okulum Temiz" Belgesi Aldı

Nevşehir'de 53 Okul

        Milli Eğitim Bakanlığı ile TSE arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme" iş birliği protokolü kapsamında "Okulum Temiz Belgesi"ne başvuran ve belge almaya hak kazanan 53 okulumuza belge töreni düzenlendi. Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene Nevşehir Valisi Sayın İnci SEZER BECEL, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Şube Müdürümüz Bilal ALTAN, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi ve belge verilecek okulların müdürleri katıldı. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, belge töreninde yaptığı konuşmasında "İlimiz genelinde 140 okulumuz "Okulum Temiz Belgesi" almak için müracaatını gerçekleştirmiş olup, Müdürlüğümüz İş Sağlı ve Güvenliği Birimi tarafından 17 iç tetkikçilerce yapılan denetimlerde, başvuran okularımız %38'inin gerekli koşulları taşıdığı tespit edilmiştir. Saha denetimleri sonucunda bugün itibari ile 53 okulumuz "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazanmıştır. Belgelendirme süreci hızla devam etmekte olup, belgeli okul sayısı her geçen gün artacaktır. Belge alan eğitim kurumlarının kalite standartlarını sürdürmeleri için gereken izleme ve rehberlik çalışmaları sürdürülecektir. Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İlimizde bu belgeyi almayan okulumuzun kalmamasını hedefliyoruz. Bu süreçte Okulum Temiz Belgesini almaya hak kazanan okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve personellerimize, Covid-19 ile mücadelede bilinç oluşturmaya öncülük ettikleri ve geleceğimiz olan öğrencilerimize gerekli her türlü tedbirleri alıp hayata geçirdikleri için teşekkür eder, başarıların devamını dilerim" dedi. Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazanan okullarımız tebrik ederiz.

        Valimiz Sayın İnci SEZER BECEL yaptığı konuşmada "MEB ve TSE işbirliği ile yayınlanan kılavuz, yeni normale geçtiğimiz ve İlimizde yaklaşık 30.000 öğrencinin ders başı yaptığı şu günlerde bizlere rehber olacaktır. Okullarımızın daha güvenli ve daha sağlıklı olması sizlerin gayretleri ile mümkündür. Gayretli çalışmalar ile "okulum Temiz" belgesi alan tüm kurumlarımızı tebrik ediyorum. Tüm Eğitim Kurumlarımızın da bu belgeyi almak için çalışmalarını temenni ediyor, tüm ülkemize hayırlı bir eğitim öğretim yılı diliyorum." Dedi.

350 Evler Mah. Hükümet Konağı 2. Kat Nevşehir - 0384 213 79 33 34

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.